کتاب خلاصه تاریخ هنر اثر پرویز مرزبان انتشارات علمی و فرهنگی

کتاب خلاصه تاریخ هنر

از {{model.count}}
تعداد را بنویسید. بیش‌تر از 0 بنویسید. کم‌تر از {{item.product.variant.max + 1}} بنویسید.
نوع
ویژگی‌های محصول
  • قطع: وزیری
  • نوع جلد: شومیز
  • شابک: 9789644451775
  • ناشر: علمی و فرهنگی
فروشنده فروشنده: عرش تحریر
گارانتی
ارسال رایگان بیش از 800,000 تومان ناموجود
300,000
7%
280,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط

در کتاب "خلاصه تاریخ هنر" ، "پرویز مرزبان" از دوره های پیش از تاریخ و خواستگاه های تمدن و نخستین آثار هنرهای تجسمی،معماری و پیکره سازی و نقاشی سخن می گوید و در ادامه به شرح تحولات عمده هنر در جامعه بزرگ باستانی تا آغاز مسیحیت می پدردازد.

کتاب "خلاصه تاریخ هنر" با دو هدف نوشته شده است: اول برآوردن نیاز آموزشی هنر جویان و دیگر گرد آوردن واژگان فنی و دانستنی های بنیادی برای مترجمان و مشتاقان مباحث هنری. عنوان هایی چون هنر پیش از تاریخ، هنر رنسانس، هنر اسلامی و هنر تمدن ها مورد توجه قرار گرفته است. در این کتاب به ترتیب سخن از دوره های پیش از تاریخ و خاستگاه های تمدن،و نخستین آثار هنرهای تجسمی معماری و پیکره سازی و نقاشی به میان می آید.

سپس به شرح تحولات عمده هنر در جامعه بزرگ باستانی تا آغاز مسیحیت توجه می شود. برای حفظ و تعادل و اختصار، تنها دو بخش کوتاه، یکی از پارینه سنگی تا ظهور اسلام، دیگری در تکوین و اشاعه هنر اسلامی به گزارش هنر ایران اختصاص یافته است؛ بی آن که مجالس به شرح تحولات آن هنر در سده های هجری تا زمان حاضر داده شود. باز در این رهسپری میان برد، با حذف گزارش تحولات هنری مراکز باستانی در سده های بعد از میلاد که از جمله همواری ها به شمار آمده اند. نگاه جست وجوگر برهنر یونان و روم، و به دنبال آن بر سیر هنر اروپا تا آخرین مراحل امروزین که بلندی ها را در اشغال خود می داشته اند موقوف مانده است. آن گاه پس از بخشی درباره هنر آمریکای شمالی گفتاری در هنر آفریقا برای پایان بخشیدن به متن در نظر گرفته شده است. این خلاصه تاریخ هنر به دو منظور به نگارش در آمده است؛ یکی برآوردن نیازآموزشی هنرجویان، و دیگر گردآوردن واژگانی فنی و دانستنی هایی بنیادی و برای مترجمان و مشتاقان روز افزون مباحث هنری، و اما بیان کتاب در حدی است که بر «بلندی های» هنر روشنی افکند و «همواری ها» را در خاموشی باقی گذارد.

کتاب با دو هدف نوشته شده است: اول برآوردن نیاز آموزشی هنر جویان و دیگر، گرد آوردن واژگان فنی و دانستنی های بنیادی برای مترجمان و مشتاقان مباحث هنری. عنوان هایی چون هنر پیش از تاریخ، هنر رنسانس، هنر اسلامی و هنر تمدن ها مورد توجه قرار گرفته است. در این کتاب به ترتیب سخن از دوره‌های پیش از تاریخ و خاستگاه‌های تمدن،و نخستین آثار هنرهای تجسمی معماری و پیکره‌سازی و نقاشی به میان می‌آید. سپس به شرح تحولات عمده هنر در جامعه بزرگ باستانی تا آغاز مسیحیت توجه می‌شود. برای حفظ و تعادل و اختصار، تنها دو بخش کوتاه، یکی از پارینه سنگی تا ظهور اسلام، دیگری در تکوین و اشاعه هنر اسلامی به گزارش هنر ایران اختصاص یافته است؛ بی‌آن‌که مجالس به شرح تحولات آن هنر در سده‌های هجری تا زمان حاضر داده شود. باز در این رهسپری میان برد، با حذف گزارش تحولات هنری مراکز باستانی در سده‌های بعد از میلاد که از جمله همواری‌ها به شمار آمده‌اند. نگاه جست‌وجوگر برهنر یونان و روم، و به دنبال آن بر سیر هنر اروپا تا آخرین مراحل امروزین که بلندی‌ها را در اشغال خود می‌داشته‌اند موقوف مانده است. آن‌گاه پس از بخشی درباره هنر آمریکای شمالی گفتاری در هنر آفریقا برای پایان بخشیدن به متن در نظر گرفته شده است. این خلاصه تاریخ هنر به دو منظور به نگارش در آمده است؛ یکی برآوردن نیازآموزشی هنرجویان، و دیگر گردآوردن واژگانی فنی و دانستنی‌هایی بنیادی و برای مترجمان و مشتاقان روز افزون مباحث هنری، و اما بیان کتاب در حدی است که بر «بلندی‌های» هنر روشنی افکند و «همواری‌ها» را در خاموشی باقی گذارد .

قطع
وزیری
نوع جلد
شومیز
شابک
9789644451775
ناشر
علمی و فرهنگی
نویسنده
پرویز مرزبان
تعداد صفحات
406 صفحه
سال انتشار
1401
موضوع
تاریخ هنر

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...