کتاب عربی یازدهم انسانی تست خیلی سبز

از {{model.count}}
تعداد را بنویسید. بیش‌تر از 0 بنویسید. کم‌تر از {{item.product.variant.max + 1}} بنویسید.
نوع
ویژگی‌های محصول
  • گارانتی: سلامت فیزیکی
  • مشخصات: وزن 483 گرم دسته بندی کلی آموزش, تست انتشارات خیلی سبز مقطع تحصیلی متوسطه دوم پایه و رشته تحصیلی یازدهم انسانی درس های مرتبط عربی یازدهم انسانی مولف (مولفان) بهروز حیدربکی, محمد برغمدی, محمد مهدی طاهری قطع کتاب رحلی تعداد صفحه 691 سال چاپ 1400 درسنامه کامل تست دارد تست های کنکور (داخل و خارج) سالهای اخیر را پوشش می دهد نمونه سوال تشریحی (یا امتحان نهایی) ندارد تست تالیفی دارد جنس کاغذ سفید تعداد جلد تک جلدی شابک 9786004123709
فروشنده فروشنده: عرش تحریر
گارانتی گارانتی سلامت فیزیکی
ارسال رایگان بیش از 800,000 تومان ناموجود
82,000
20%
65,600 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

نقد و بررسی

عربی یازدهم انسانی تست خیلی سبز


مقدمه

هدف از تألیف کتاب عربی یازدهم انسانی تست خیلی سبز، آموزش کامل مفاهیم کتاب درسی به همراه ارائه پرسش های چهار گزینه ای جهت آشنایی و ایجاد آمادگی دانش آموزان پایه یازدهم انسانی در کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی می باشد. البته در مقدمه کتاب اشاره ی دقیقی به این موضوع نشده است. در ادامه به بررسی کتاب عربی یازدهم انسانی خیلی سبز می پردازیم. نوشتار فصل ها مطابق با کتاب درسی است و لحن کتاب نیز رسمی می باشد. این کتاب دارای 706 تست است و 214 صفحه دارد. قبل از خرید اینترنتی کتاب عربی یازدهم انسانی خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 

آموزش (درسنامه)

در کتاب عربی یازدهم انسانی تست خیلی سبز، در ابتدای هر درس قواعد مربوط به آن درس با زبانی ساده و قابل فهم بیان شده است. درسنامه دارای تعداد زیادی مثال و نمونه تستی برای هر مطلب می باشد که به یادگیری اولیه دانش آموزان کمک میکند. از برخی جملات تمارین کتاب درسی در قالب تست در درسنامه استفاده شده است، اما تمامی تمارین را پوشش نمی دهد. قواعد هر درس به طور دقیق بررسی شده است. مثال ها و تست های درسنامه نیز ساده انتخاب شده اند.

بعد از قواعد بخش کارگاه ترجمه آورده شده است که در آن نکات ترجمه همانند بخش قواعد به همراه مثال و نمونه های تستی بیان شده است و به تمامی نکاتی که برای پاسخ گویی به تست های ترجمه به آن ها نیاز است، پرداخته شده است. همان طور که در کتاب درسی جدید بیان شده است، هدف اصلی کتاب فهم بهتر متون عربی می باشد و این کتاب نیز به خوبی به همه ی نکات ترجمه اشاره کرده است. مطالب این بخش نکات ترجمه ای متن درسی و تمارین کتاب را پوشش می دهد.

بعد از قواعد و کارگاه ترجمه به بخش واژگان می رسیم که شامل کلمات مفرد، جمع مکسر، مترادف و متضاد هر درس است و در آخر بخشی به نام مکالمه نوشته شده است که برگرفته از بخش «حوار» کتاب درسی است و با توجه به موضوع مکالمه در کتاب درسی اصطلاحات کاربردی در زبان عربی نوشته شده است و صرفا به ترجمه بخش «حوار» کتاب پرداخته نشده است. در این قسمت تلاش بر این بوده است که نیاز دانش آموزان رشته انسانی را برای یادگیری واژگان مهم برطرف نماید.

درسنامه کتاب عربی یازدهم انسانی تست خیلی سبز فاقد ترجمه متن درس و تمارین به صورت جداگانه است. درسنامه با توضیحات کامل و روان و ذکر نمونه تستی برای هر مطلب برای دانش آموزان در هر سطحی مناسب است. به طور کلی می توان گفت کتاب پیش رو از درسنامه خوبی برخوردار است. در آخر شایان ذکر است که دانش آموزان حتما تمامی تست های درسنامه را بررسی کرده و ساده از آنها چشم پوشی نکنند.

 

تست (تمرین)

در کتاب عربی یازدهم انسانی تست خیلی سبز شروع پرسش های چهار گزینه ای با سؤالات واژگان می باشد. بعد از آن تست های ترجمه قرار داده شده است که از متن دروس و تمرین های کتاب درسی انتخاب شده اند. در بین سؤالات هر درس تعداد بسیار کمی از تست های کنکور دیده می شود و محوریت کتاب بر تست های تألیفی است. سؤالات تألیفی و کنکور نیز از یک دیگر تفکیک نشده اند. از سؤالات آزمون های آزمایشی نیز در این کتاب استفاده نشده است. برخی سؤالات ترجمه در حد کنکور و برخی فراتر از کنکور طرح شده اند که می تواند باعث عملکرد بهتر دانش آموزان در مبحث ترجمه شود.

با توجه به پر رنگ شدن نقش ترجمه در کتاب درسی جدید و تأکید کتاب بر ترجمه مشاهده میشود تأکید این کتاب نیز بیشتر بر روی تست های ترجمه است و تعداد بیشتری از سؤالات هر درس به سؤالات ترجمه اختصاص داده شده است. در مجموع تمامی تست های ترجمه کتاب 3 الی 4 تست تعریب در بین دروس دیده می شود که آوردن آنها با توجه به اینکه طرح سؤال از این قسمت در کتاب جدید ممنوع شده است کمی گیج کننده است. زیرا که اگر هم برای رعایت احتیاط آورده شده اند نیاز بود تعداد بیشتری از سؤالات به تست تعریب اختصاص داده شود.

بعد از ترجمه سؤالات مفهوم و مکالمه و درک مطلب قرار گرفته اند.برای پاسخ گویی به سؤالات مکالمه باید بخش «حوار» کتاب درسی مطالعه شود.متن های مربوط به درک مطلب نیز بر اساس استاندارد کنکور انتخاب شده اند. هر درس شامل 3 متن برای درک مطلب می باشد. همانند تعریب طرح سؤال از بخش تحلیل صرفی نیز در کتاب ممنوع اعلام شده است و در بین سوالات درک مطلب نیز سؤالی از آن طرح نشده است. در آخر نیز به سؤالات قواعد پرداخته شده است. تست ها ی قواعد در تعدادی متوسط و در محدوده ی کتاب درسی طرح شده اند. شاید بهتر بود در بخش قواعد تعداد سؤالات بیشتری قرار داده میشد. در انتهای کتاب پاسخ نامه تشریحی قرار گرفته است و توضیحات پاسخ نامه کامل می باشد و بررسی همه ی گزینه ها در آن صورت گرفته است. مخاطب تست ها دانش آموزان متوسط هستند.

گارانتی
سلامت فیزیکی
مشخصات
وزن
483 گرم
دسته بندی کلی
آموزش, تست
انتشارات
خیلی سبز
مقطع تحصیلی
متوسطه دوم
پایه و رشته تحصیلی
یازدهم انسانی
درس های مرتبط
عربی یازدهم انسانی
مولف (مولفان)
بهروز حیدربکی, محمد برغمدی, محمد مهدی طاهری
قطع کتاب
رحلی
تعداد صفحه
691
سال چاپ 1400
درسنامه
کامل
تست
دارد
تست های کنکور (داخل و خارج) سالهای اخیر را
پوشش می دهد
نمونه سوال تشریحی (یا امتحان نهایی) ندارد
تست تالیفی دارد
جنس کاغذ سفید
تعداد جلد تک جلدی
شابک 9786004123709

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...